PAYLAŞ

45skor ÖZEL / FIFA’ya gönderilen ilk savunma işe yaramadı, yetkililer oyuncuyla uzlaşılması gerektiğini yineledi. Başkan Baygeldi ve kurmayları, Portekizli oyuncu ve avukatı Rotman’la bugün yapılan görüşme sonucunda oyuncunun alacağını taksitlendirdi ve ilk ödemeyi yaptı. Şimdi Makukula ve avukatının göndereceği evrakı beklemeye başladılar

2. Lig’e düşen Grandmedical Manisaspor, takımda 6 yıl önce forma giyen eski futbolcusu Makukula’dan kaynaklı yaklaşık 1.9 milyon Euro borcu bugün saat 17.00’ye kadar ödeyemezse veya yapılandıramazsa FIFA tarafından 3. Lig’e düşürülecekti. Uzun süredir devam eden görüşmeler sonunda Makukula’nın avukatlığını yapan Alexis Rutman’la ve Portekizli oyuncuyla görüşmeler meyvesini verdi.

İKNA EDİLDİ İLK TAKSİT YATIRILDI

Tarihinin en sıkıntılı mali tablosunu yaşayan ve günlük kurla 10 milyon TL tutan bu parayı ödeyebilmesi imkansız görülen Manisaspor, oyuncu ve vekilini taksitlendirmeye ikna etti. FIFA Disiplin Komitesi’nin, verdiği süre bugün saat 17.00’de doluyordu. FIFA’nın, siyah-beyazlıları Makukula’dan kaynaklı borçlar nedeniyle bugünkü toplantısında küme düşürme ihtimali vardı. Yapılan görüşmeler sonunda Makukula’nın alacağı olan ücret taksitlendirildi ve 60 bin euro civarında hesabına para yatırıldı. Dekontu Portekizli oyuncuya gönderen Grandmedical Manisaspor yönetimi, Makukula ve Avukatından FIFA’ya göndereceği anlaşma evrağını beklemeye başladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here