PAYLAŞ

Turgutluspor’da teknik direktör Özgün Kaya ve Başkan Hakan Sezer, kaybedilen puanlara rağmen oynanan futboldan memnun olduklarını dile getirdiler.

Turgutluspor’da teknik direktör Özgün Kaya ve Başkan Hakan Sezer, kaybedilen puanlara rağmen oynanan futboldan memnun olduklarını dile getirdiler. Teknik direktör Özgün Kaya, “Grubumuzda puanları eşit hemen hemen averajları da birbirine yakın 1. ve 2. sıradaki takımların maçının zor geçeceğini biliyorduk. Öncelikle Pazarspor buraya gelirken, yenilmemek ve 1 puanla ayrılıp gitmek istiyordu. Tabii beraberliği düşünse de yaptığı kontra ataklarla galibiyeti arzulayan bir takım olarak değerlendiriyorduk. Çünkü iki takım da gerçekten hiç kimsenin kabul etmediği, şu anda benimsemediği bir yerde. Turgutluspor 1. sırada, Pazarspor 2. sırada ve lig başladığında hiç kimse bu iki takımın buralarda olacağını düşünmüyordu. Şöyle maçlara da bakacak olursak herkesin herkesi yendiği bir ligdeyiz. Bunun için de bu ligde çok daha denk ve birbirini yenebilecek takımların maçlarının olacağını biliyoruz. Hafta içinde yaptığımız hazırlıklarda elbette Pazarspor’u yenerek aradaki puan farkını açmayı planlıyorduk. Çocuklarımız yürekleri ile mücadele ettiler. Yenik duruma düştüğümüz maçta 1-1 beraberliği yakaladık. İkinci devrede bir kaç tane pozisyona girmemize rağmen sonuç elde edemedik. Pazarspor’u da tebrik ediyorum, güzel bir oyun sergilediler, iyi bir oyun oldu. İnşallah bundan sonraki maçlarda sahadan galibiyet ile ayrılırız” dedi.

LİDERLİĞİ KAPTIRMADIK

Alınan 1 puanın önemli olduğunu belirten Turgutluspor Kulüp Başkanı Hakan Sezer ise, “Öncelikle bugün zorlu maçta bizi yalnız bırakmayan Turgutluspor taraftarına ve halkına çok teşekkür ediyorum. Yenebileceğimiz bir maçtan beraberlikle ayrıldık. Futbol üç neticeli bir oyun. Biz bu gün berabere kalarak hem 1 puan aldık hem de liderliğimizi kaptırmadık. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.

SELAHATTİN DİNÇEL’E TEPKİ; ‘NASIL GİDERSENİZ ÖYLE KARŞILANIRSINIZ’

Pazarspor’la Turgutluspor’a karşı rakip olan Turgutlulu teknik direktör Selahattin Dinçel, tepkilere maruz kaldı. Tepkiyle karşılanan Dinçel, maç bitiminin ardından hemen soyunma odasına gitti. Başkan Hakan Sezer, Dinçel’e taraftarların tepkisi ile ilgili olarak da, “Arkadaşlar nasıl giderseniz öyle karşılanırsınız. Örneğin Hakan Şapçı (Uşakspor’la hazırlık maçı) buraya geldiğinde büyük bir taraftar topluluğu kendisini karşıladı ve kendisine çiçekler takdim ettiler. ama Selahattin Dinçel, Turgutluspor’dan ayrılması sıkıntılı olduğu için taraftarın tepkisini çekti. Futbol insanların rahatça gelip maç izleyebileceği küfürün ve şiddetin olmaması gereken bir yer. Biz elimizden geldiğince taraftarlarımıza sakin olmaları konularında uyarıda bulunduk. Bu tepki hafif bir tepki, aslında daha fazlası vardı. Dediğim gibi nasıl giderseniz öyle karşılanırsınız.” diye konuştu. SPOR SERVİSİ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here