ÖZKAN: “70. YILIMIZDA BAL LİGİ’NDE OLMAK İSTİYORUZ”

ÖZKAN: “70. YILIMIZDA BAL LİGİ’NDE OLMAK İSTİYORUZ”

Bieksper Hacırahmanlıspor sponsoru işadamı Erdem Özkan, Manisa Amatör TV’de canlı yayınlanan Amatörün Nabzı programına konuk oldu. Programda merak edilen konulara açıklık getiren Özkan, “Kulübümüzün 70. Yılında Bölgesel Amatör Lig’e ulaşmak istiyoruz. Bu yolda tüm kasabamızın ve Saruhanlı ilçemizin desteğini bekliyoruz” dedi.

“HACIRAHMANLI’YA VEFA BORCUM VAR”

Büyük hedefler için yola çıktıklarını belirten Özkan, doğup büyüdüğü Hacırahmanlı’ya vefa borcunu ödemek istediğini ifade ederek, “Hacırahmanlı benim doğup büyüdüğüm yer. Yaklaşık 13 yaşıma kadar Hacırahmanlı kasabasında yaşadım. Babam, dedelerim oranın yerlileri. Daha sonra ailevi sebeplerden ötürü İzmir’e geçiş yapınca eğitim hayatımı İzmir’de tamamladım. Daha sonra da kurumsal firmalarda çalışmaya başladım, buralardan edindiğim tecrübelerle bieksper firmasını kurduk. Çok şükür ticari anlamda işlerimiz yolunda gitti. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra da her insan gibi doğup büyüdüğüm yere vefa borcumu ödemek için kendi kasabamda yatırım yapma gereği hissettim. Babalarım dedelerim bu kulüpte faal görev aldılar. Babam bu kulüpte başkanlık da yaptı. Maçlara giderken beni de götürürdü. Deplasman havalarını canlı canlı yaşadım. Çocukluğumdan bu yana Hacırahmanlıspor’a sevgim vardı. Destek vermek hayalimdi. Çok şükür bizlere de bu görev nasip oldu. O kültürü bir yerden alıp bir yerlere taşımak istiyoruz. 1950’de kurulmuş bir spor kulübünden bahsediyoruz. Manisamızın en eski spor kulübü diyebiliriz. Rahmetli Yusuf Atılgan’ın kurmuş olduğu bir kulüp burası. Bizler de onun mirasına sahip çıkmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“UZUN VADEDE PROFESYONEL LİGLERİ HEDEFLİYORUZ”

Özkan, Bieksper Hacırahmanlıspor’u profesyonel liglere taşımayı hedeflediğini söyleyerek, “İlk amacım sadece maddi destek sağlayıp kulübün ilerlemesini sağlamaktı ama bu işin içerisine girdikten sonra faal olarak görev almaya başladık. Başkanımız Kemal Dönmez ve yönetim kurulumuz ile sürekli iletişim halindeyiz. Hedefimiz Süper Amatör Lig’de şampiyon olmak. Önümüzdeki yıl Manisa’yı Bölgesel Amatör Lig’de temsil etmek istiyoruz. Daha sonra da profesyonel liglere çıkmayı planlıyoruz. Bu engelleri bir bir aşacağımıza inanıyorum” dedi.

“TAKIM KADROSU TAMAMEN HACIRAHMANLI’DAN OLSUN İSTEYENLER VAR”

Takım kadrosunun tamamının kasabadan olmasını isteyenlerin eleştirilerini yersiz bulduğunu kaydeden Özkan, “Kasabada bazı eleştiriler var. Bunlar doğaldır. Takım kadrosunun nerdeyse tamamının Hacırahmanlı’dan olmasını isteyenler var. Elbet ben de bunu çok istiyorum. Bunun altyapısı henüz oluşturulmamış. Oluşturulmadığı için bu seviyeyi kaldırabilecek futbolcu topluluğu kasabamızda maalesef yok. Planlarımızı uzun vadede buna göre yapıyoruz. Sürekli tüketen bir yapı bu. Üst yapıyı belli bir altyapı ile destekliyor olmamız lazım. Üst liglere çıkmamız gerekiyor. Altyapı ile üstyapısı bir bütün olabilecek bir projelerimiz var. Akhisar’a kadar uzanan koridorda olan tüm takımların bizi desteklemesi lazım. Biz birlik olursak her engeli aşarız” şeklinde konuştu.

“ÖZ DEĞERLERİMİZİ OYNATMAYI EN ÇOK İSTEYEN BENİM”

Özkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yukarıda yarışmacı takım olsun ki biz altyapıya gerekli yatırımı yapabilelim. Kalıcı yatırımlar hedefliyoruz. Bu takıma inanıyorum. İşi şansa bırakmak istemiyoruz. Hacırahmanlıspor kulübünde sadece Hacırahmanlı’da doğmuş futbolcular oynayacak diye bir kural olamaz. Bizim dönemimizde de böyle bir şey yoktu. Bu formayı kim terletiyorsa, aynı zamanda da kasabanın başarılı olması için terletiyor. Zaten öz değerlerimizi oynatmayı en çok isteyen benim. Bugün bizim kasabamızdan ‘ben bu takımda oynarım’ diyen varsa antrenmanlarımız bu arkadaşlara açık. Yetenekli olan kim varsa kapımız açık. Kimse bu arkadaşımızı kapıdan gönderemez. Ben isterim ki 24 kişilik kadronun 24’ü de bizim kasabamızdan olsun. Ama bu bizi hedeflere ulaştırmalı. İlk 11 yazıldığı zaman kim en iyiyse o oynasın. Zaten kasabamızdan Mehmet Can ile Emrah Güler takımımızda. Bu takım hepimizin takımı.”

“FİRMAMIZIN REKLAMA İHTİYACI YOK”

‘Kulübü sattılar’ yönünde yapılan eleştirilere de açıklık getiren Özkan, “Bieksper olarak reklama ihtiyacımız yok. Global bir markayız. Perakende değiliz. Yurt dışı firmalara hizmet veren bir markayız. Bu sadece anlam bulsun diye yapılan bir şey. Makam mevki derdinde de değilim. ‘Beni başkan yapın’ da diyebilirdim. Başkanlık derdim olmadı. Üye bile değilim. Kağıt üzerinde değil gönülden bağlı kalabilmek önemli” diye konuştu.

“HACIRAHMANLISPOR’U MARKA YAPMAK İSTİYORUM”

Kulübü marka yapmak istediğini söyleyen Özkan, “Hacırahmanlı’yı ve Hacırahmanlıspor’u marka yapmak istiyorum. Bu takım profesyonel lige çıktığı zaman bölgemizde çocuk ve gençlerimizin yukarıya bir hedefi olacak. Kalıcı projeler olması lazım. Önce bir tesisimizin olması lazım. Mevcut futbol sahamıza spor kompleksi projemiz var. Yazışmaları yaptık. Ancak bürokrasi ağır işliyor. Yapısal değişiklikler yapabilmemiz için onaylara ihtiyacımız var. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir kulüp hedefliyorum. Bu tesis projemizi Hacırahmanlı ve bölge gençliği açısından son derece önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize spor yaptırarak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak istiyoruz. Her şeyi kendi cebimizden yapacağız. Tesisi yapıncaya kadar da bir yere gitmeye niyetim yok. Ben doğup büyüdüğüm coğrafyaya destek olmak istiyorum. Benim isteğim halkımızın takımın arkasında itici güç olmaları. Hacırahmanlıspor bir rüzgarı arkasına aldı. Dolayısıyla halkımızın bilinçli bir spor katılımcısı olarak bize destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

“FUTBOLCULARIMIZIN ÖDEMELERİNİ ZAMANINDA YAPIYORUZ”

Özkan, takımda maddi problemin olmadığını, her futbolcunun menfaatini gözettiklerini sözlerine ekleyerek, “Bütün futbolcularımızın ödemelerini zamanında yapıyoruz. Tüm futbolcularımızın sözleşmeleri var. Zaten bu tip sözleşmeler ‘onları korusun’ diye var. Sözleşmeleri dernek üzerinden değil, şirketimiz üzerinden yapıyoruz. Hizmet sözleşmesi yapıyoruz. Sonuçta geçimini futboldan sağlayan insanlar var. Futbolcu menfaatini gözetiyoruz. Bizim verdiğimizin 2-3 katını veren varsa bir hiçbir şekilde gönül koymayız. Arkadaşlarımızın bize söylemeleri yeterli. Ben kendim götürürüm” diye konuştu.

“TAKIMIMIZIN GİDİŞATINDAN MEMNUNUM”

Takımın iyi yolda olduğunu ifade eden Özkan, “Daha önce birlikte oynamış, birbirini iyi tanıyan oyuncuları takımımıza dahil etmeye özen gösterdik. ‘Adaptasyonu kolay aşabilelim’ diye bunu yaptık. Karakterli, giydikleri formanın ağırlığını bile futbolcuları takımımıza kattık. Bizi zorlayabilecek takımlarla hazırlık maçı oynamayı tercih ettik. Çok faydalı oldu. Şuan için takımı iyi buluyorum. Takımımızın kişiliğinden karakterinden çok memnunum. İyi ki Afyon kampını yaptık. Arkadaşlıklar gelişti. Buradaki oluşan dostluklar ömür boyu devam edecek. Musa hocadan memnunuz. Niyet ve karakter önemli. Teknik heyete inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

“RAKİPLERİMİZE SAYGI DUYUYORUZ”

Çok çekişmeli bir ligin kendilerini beklediğini belirten Özkan, “Rakiplerimize saygı duyuyoruz. En güçlü aday biziz diyemem. Kimseye saygısızlık etmek istemeyiz. Şampiyonluık baskısını kaldırabilecek oyuncu grubuna sahibiz. Bu yarış dostluk havasında devam etsin. Küfür, hakaret, çirkinleşmiş hiçbir şeye müsaade etmeyelim. Tek grup olmasıyla kalite arttı. Kiminle maç yaparsak yapalım, kendi hemşehrilerimizle maç yapacağız. İtici güç anlamında bunu yapalım ama asla küfür ve hakaret olmamalı. Biz kendi içimizde bizi kimin temsil edeceğini belirliyoruz. Neticede bu bir spor mücadelesi. Güncel facebook sayfamız var. Taraftarlarımız bizi sosyal medyada buradan takip edebilirler. Her türlü fikirlere açığız. Hak eden kazansın. Tüm Saruhanlı ve Akhisar’a kadar olan koridor bize destek vermeli. Tüm Manisa da BAL’daki temsilcilerimize destek vermeli” ifadelerini kullandı.

“SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANIMIZ ZEKİ BİLGİN’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Özkan sözlerinin sonunda Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e desteklerinden ötürü teşekkür ederek, “Başkanımız bize her konuda destek oluyor. Kampa giderken ulaşım desteği sağladı. Tesis zemini çalışmalarında tam destek verdi. Bizler de Saruhanlı bölgesinde ne kadar takımımız varsa elimizden gelen desteği sağlayacağız. Yeni sezonun hayırlı geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık