PAYLAŞ

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden brifing aldı.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Güvençer, gençlik hizmetleri ve sporun ayrı ayrı önemli olduğunu, ikisinin de aynı ölçüde önemsenerek üzerinde çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

Vali Güvençer’in konuşmasından sonra Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk Müdürlüğün faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Öztürk, Manisa’da atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, bedensel engelliler, bilardo, bisiklet, briç, bocce, boks, dağcılık, dans sporları, geleneksel s.d. güreş, eskrim, futbol, halk oyunları, hentbol, herkes için spor, işitme engelliler, sualtı sporları, izcilik, judo, karate, kick boks, masa tenisi, motosiklet, muay thai, okçuluk, oryantiring, özel sporcular, satranç, taekwondo, üniversite sporları, voleybol, vücut geliştirme, wushu, yüzme ve tenis olmak üzere 41 branşta faaliyetlerde bulunulduğunu aktardı.

259 kulübün faaliyette bulunduğu Manisa’da 75 bin 596 lisanslı sporcu olduğunu ifade eden Öztürk, il genelinde 735 hakem ve 2 bin 210 antrenör, müsabakalara katılan 211 kulüp bulunduğunu, Manisa’nın güreş, judo, taekwondo, jimnastik, atıcılık, görme engelliler judo, bisiklet, muay thai, wushu ve karate branşlarında Türkiye ve uluslararası dereceleri olduğunu ifade etti. Başarıyı artırmak ve yetenekli sporcuları tespit etmek için çalışma yaptıklarını belirten Öztürk, Mart ayı içerisinde Manisa’daki okullarda yapılacak taramalar sonucunda, yetenekli çocukları spora kazandırmaya çalışacaklarını aktardı. Öztürk, amaçlarının Manisalı yetenekli sporcuların Türkiye ve dünya dereceleri yaparak elde ettikleri başarı ile Manisa’nın ve ülkemizin adının daha fazla duyurulması olduğunu belirtti.

Sunumunda, yatırımlar ve projelerine değinerek gençlik merkezleri hakkında da bilgi veren Öztürk, gençlik merkezlerine üye 32 bin 243 genç bulunduğunu belirterek “Gençlerin aktif olmalarını ve serbest zamanlarını etkili değerlendirmelerini sağlamak, gençlere eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif beceriler kazandırmak, bireysel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, etik ve insani değerleri içselleştirmelerini sağlamak, şiddet ve kötü alışkanlıklara yönelmelerini önlemek, ulusal ve uluslararası etkinlikler düzenlemek, gençlik kampları ve gençlik merkezleri kurmak ve bu kamp ve merkezlerin etkililiklerini artırmaktır. Gençlik kamplarını yaz dönemi dışında kış aylarında da yapmak, kamplardan yararlanan ve gençlik merkezlerine üye olan genç sayısını artırmak hedefindeyiz” dedi. Öztürk, gençlik merkezlerinde çocuklara geleneksel oyunların da öğretileceğini ve teknoloji bağımlılığından kurtulmaları için faaliyetler yürütüleceğini aktardı.

Binada gezen Vali Güvençer, fotoğrafları sergilenen Türkiye ve uluslararası müsabakalarda şampiyonluk elde eden sporcular Ayşe Begüm Onbaşı, Kerem Kamal ve Mert Şişmanlar’ın fotoğraflarına bakarak kendileriyle gurur duyduklarını, önemli başarıları bulunan ve yeni şampiyonluklar için çalışan diğer sporcularımızı da tebrik ettiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here