PAYLAŞ

Grandmedical Manisaspor’da, Adana Demirspor maçı hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, Teknik Direktör Fatih Tekke, bu hafta oynanacak Adana Demirspor maçı öncesinde Billal Sebaihi’nin kırmızı kart, Hikmet Balioğlu’nın sarı kart cezalısı olduğunu, Atiemwen, Mustafa Sevgi ve Hüseyin Tok’un sakatlıklarının olduğunu ifade ederek, “Ne kadar eksik olduğumuz değil ne kadar mücadele ettiğimiz önemlidir.” dedi. Tekke, puan silme cezayla ilgili yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi: “Buraya gelmeden önce durumu, cezayı, puan silmeyi, iç sorunların bir kısmını bilerek sonuçta çözüm için, çözebiliriz diye ve takımın kalitesine olan güvenimizden geldik. Takımımız tabelada olan yerine yakışmıyor. Daha yukarılarda olması lazım benim takımımın. Bunu yapabiliriz. Evet zor bir karardı bizim için ama hayatımızın her döneminde zor kararlar aldık. Bugün için kazandık mı hep güzel şeylerden konuşuluyor ama şu anda güzel şeylerden konuşmuyoruz. Şu an burada ciddi bir mücadele var. O duyguyu biz yansıtmaya devam edeceğiz. Her antrenmanda yapıyoruz biz bunu, kontrol etmeye çalışıyoruz. Bizim istediğimiz birinden çok yardım değil, olması gereken herkese yapılan yapılsın yeter bizim için ama tabii ki üzücü.”

“HEPİMİZ İNSANIZ HATA YAPABİLİRİZ”

Basın mensuplarının, İsmail Haktan Odabaşı ve taraftar arasında yaşanan gerginlikle ilgili sorusuna yönelik Tekke, şu değerlendirmede bulundu: “Bu tip durumlar futbolun içinde olabilir. İsmail Haktan çok önemli oyuncularımızdan. Bu maçta da çok çok iyi oynadı. Hepimiz insanız, hata yapabiliyoruz. Ben özür diledim. Bunları büyütmeye çok gerek yok. Hata yaptığımız zaman özür dileriz. Bu takımın, bu camianın ihtiyacı olan ayakta durmayı sağlamak. Burası Manisa ve bu şehir çok güzel bir şehir. Bu takımın bu ligde kalması gerekiyor. Biz bunun için mücadele edeceğiz sonuna kadar ve biz inanıyoruz. Taraftar bu oyunun önemli bir parçasıdır. Tepkisi de önemlidir, sevgisi de önemlidir, desteği de önemlidir. Küçük bir sorun oldu, bu olabilir diyorum. O hata yapıldı, ben özür diledim. Birlikte hareket etmeliyiz.”

“KAZANMAK ZORUNDAYIZ”

Devre sonu için bir puan hedefi olmadığını ve her maçı ayrı ayrı düşündüklerini kaydeden Tekke, “Biz maç maç gidiyoruz. Maç bitti, şuan ondan çok daha önemli bir maç var. Zorluk derecesi çok daha fazla olan bir maç var. Bu maçı da kazanmak zorundayız. İnşallah da kazanırız. İyi hazırlandık, beklentim aynı duyguyla oynamak. Özellikle mevkisel olarak bazı çalıştığımız önemli şeyleri sahaya yansıtabilirsek, karşılaşacağımızı düşündüğümüz şeylerin karşımıza çıkacağını düşünüyorum ve bunlar olursa inşallah, Allah nasip ederse bu olacak.” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here