PAYLAŞ

Manisa 1. Amatör Lig A Grubu’nda yer alan ve 8 takımlı grupta 8. ve son sırada yer alan Soma ilçesi temsilcisi Soma Sotesspor ligden çekildi ve 2. Amatöre düştü. Statü gereği her grupta son sırayı alan takımlar küme düşeceği için 1.Amatör Lig A-grubunda başka takım küme düşmeyecek

1.Amatör Küme ekiplerinden Soma Sotesspor şok bir kararla ligden çekilme kararı aldı. Geride kalan 4 haftada 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Soma ekibi, çekilme kararı sonrası 2.Amatör Küme’ye düştü 8 takımın yer aldığı 1.Amatör Küme A Grubu’nda statü gereği tek takımın küme düşeceği için Soma Sotes’in çekilmesiyle bu detaydan ortadan kalkmış oldu. Ligin henüz başında alınan karar sonrası A Grubu’nda kalan 7 takım küme düşme korkusu yaşamayacak. Zirve mücadelesi veren takımların dışında kalanlar bir nevi hazırlık maçı havasında karşılaşmalara çıkacak. Gölmarmara 12 puanla zirvede yer alırken, Süleymanlı Belediyespor’un 10,  Saruhanlı Yılmazspor’un 7, Mecidiye Tarım Kredi’nin 6, Mütevellispor’un 4, Halitpaşa ve Paşaköy’ün 3’er puanı bulunuyor.

SÜPER AMATÖR’DEN 8 1. AMATÖR’DEN 4 TAKIM DÜŞECEK

4 grupta toplam 8 takımın küme düşmesi gerekirken Statüde 4 gruptan toplam 4 takımın küme düşeceğini açıklandı. Süper Amatör Lig’de 2 gruptan 8 takımın küme düşeceği sezonda 1. Amatör Lig’de 4 gruptan 4 takım küme düşecek bu sezon. Yıllardır 1. Amatör Lig’de bu statü yüzünden birçok takım küme düşmüyor ve hak etmediği ve seviyesi düşük olduğu halde 1. Amatör Lig’de mücadele ediyor. 2. Amatörde nice kulüpler yıllardır çok iyi takım kurmalarına rağmen sezon sonu kıl payı 1. Amatör’e yükselmeyi kaçırıyor ve emekleri boşa gidiyor.  Hem de mevcut 1. Amatör kulüplerinden daha güçlü ve kaliteli oldukları halde.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here