PAYLAŞ

Denizli’de Doğan Demircioğlu Sahasında amatör futbol takımlarından istenen aylık ücret sıkıntı olmaya devam ediyor…

Denizli’de 2 yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizlispor’a devredilen Doğan Demircioğlu Sahasında antrenman sıkıntısı devam ediyor. İncilipınar Parkının hemen üstünde bulunan sahayı Denizlispor’un altyapısının yanında 8 amatör takım da kullanıyor. Gündüzleri Denizlispor altyapısının kullandığı sahada amatör kulüpler ise akşam saatlerinde çalışma fırsatı buluyor.

Haftada iki gün antrenman yapma imkanı bulan takımlar toplamda 2,5 saatlik antrenmanın ardından hafta sonundaki maçlarına hazırlanıyor. Takımlar bu çalışmaları yarı sahada yapmak zorunda kalırken sahanın diğer yarısı ise diğer takımlar tarafından kullanılıyor. Ayda 500 lira veren kulüpler para veremeyince antrenman yapamıyor.

Yaşanan sıkıntılar çözülmeyi beklerken dün akşam saatlerinde yeni bir olay daha yaşandı. Sahada antrenman yapmak isteyen Gökbörü İPSK’nın antrenmanı sırasında ışıklar kapatıldı. Duruma tepki gösteren kulüp başkanı Erhan Ergil, tepkisini sosyal medya adresinden yaptığı açıklamayla gösterdi. Ergil, “Denizlispor’a katkı olsun diye verilen 500 liranın kulüp kasasına girmek yerine birilerinin arasında pay edildiğini duyduk. Bu bizi çok yaralıyor. Sürekli sıkıntılar yaşıyoruz. Çözüm istiyoruz ancak kimse çözmeye yanaşmıyor” dedi. (Kaynak-denizli24haber)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here