PAYLAŞ
Grandmedical Manisaspor Teknik Direktör Erkan Aslan ile sözleşme imzaladı. 19 Mayıs Stadı’nda gerçekleştirilen imza törenine Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi ile birlikte yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.
Bu sezon TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan GM Manisaspor’da geçmiş dönemde kulübün formasını giyen ve yardımcı antrenörlük görevlerinde de bulunan Teknik Direktör Erkan Aslan ile sözleşme imzaladı. İmza törenine Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi, 2. Başkan Yunus Emre Şahin, Asbaşkan Mustafa Pekçetin ile birlikte Yönetim Kurulu Üyeleri Nadir Uzbasan, Murat Emgener ve Muhsin Seven katıldı. İmza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi Teknik Direktör Erkan Aslan’ın Manisa’nın çocuğu olduğunu hatırlatarak, “Hocamıza güveniyoruz. Aramızda para ile ilgili bir konu asla geçmedi. Kendisi taraftarımızın da sevdiği bir isim. Umudumuz tabiki iyi yerlere gelmek. Bundan dolayı kayıtsız şartsız teklifimizi kabul etti. Manisa’nın çocuklarına bu fırsatlar verilmesi gerekiyordu. Yönetim kuruluyla görüştük. Dışarıdan bir hocadan sa Manisa’nın bir çocuğu olsun dedik. Bu krizi yönetilebilecek bir isim olarak Erkan Aslan isminde karar kıldık. Kendisiyle görüşme yaptık. Öncelikle  ‘benim bir kulübüm var ve sözleşmem devam ediyor’ dedi. Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan’a gittik. Oda kayıtsız şartsız ‘Manisaspor hepimizin önündedir’ dedi. Yunusemre Belediyesi ailesine teşekkür ederiz. Bize zorluk çıkarmadan ‘hayırlı olsun’ dediler. Erkan hocamızla şartlarımızı konuştuk. Şapkamızı çıkarıp önümüze koyduk. Sağ olsun hocam bizi kırmadı. İkiletmedi bile. Şartları yönetebilecek karakterde bir arkadaşımız. Bizi yormadı, kendisine teşekkür ediyorum. İki taraf içinde hayırlı olsun” dedi.
“Bu takım amatörde bile olsa göreve hazırız”
Kulüp Başkanı Baygeldi’nin ardından konuşan Teknik Direktör Erkan Aslan ise Manisaspor’un her kategorisinde forma giydiğinin altını çizerek, “Burada şampiyonluklar yaşadım. Antrenörlük hayatımda da alt yapısında, üst yapısında görev aldım. Düşmeyi kalkmayı yaşadık. Başkanım bizi aradı dedi ki ‘hocam bir taş var elini sokar mısın’ Manisaspor söz konusu olursa durumu hiç önemli değil.  Bu takım amatörde bile olsa bu göreve hazırız. Bizim parayla pulla işimiz yok. Bu bayrağı yere düşürmemek için bir birliktelik yaptık. Şu anda kulüp içerisinde birlik beraberlik yeniden oluşuyor. Bunu kullanıp Manisaspor’u hak ettiği yere getireceğiz” ifadelerini kullandı.
“Transfer yasağı kalkacak”
Kulüp Başkanı Baygeldi ile birlikte takımın oluşturulma noktasında çalışma yürüttüklerini dile getiren Aslan, “Oyuncuların çoğuyla görüştüm. Hepsi bize yardımcı olmaktan yana. Benim kulüp ile anlaşmamı ve resmiyet kazanmasını bekliyorlardı. Yasak listesinde olan tüm futbolcular Manisaspor sevdalısı. Hepsi ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdiler. Bundan sonra başkanımızla somut adımlar atarak transfer yasağını kaldırmak için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.
“Takım 9 Temmuz’da toplanacak”
Futbol takımını 9 Temmuz’da toplamayı planladıklarını ifade eden Teknik Direktör Aslan, “Bu süreç belki bir iki gün sarkabilir. Ancak bizim planladığımız tarih 9 Temmuz” diye konuştu. Öte yandan Teknik Direktör Erkan Aslan’ın yardımcılıklarını Özgür Polat, Veysel Atırgül, Egemen Babaç ve Mert Yüksel yapacak.
“Kamp Bolu yada da Afyon’da” 
Kamp dönemiyle ilgili konuşan Kulüp Başkanı Bülent Baygeldi, gönüllerinden kamp yeri olarak Spil Dağı geçtiğini belirterek, “Türkiye’nin üçüncü yüksek dağı Spil Dağı’mız var ancak tesis yok. Bizim maç yapmamız gerekiyor. Buraya belediyelerimiz ile birlikte ortak proje üreterek bir tesis kazandırabiliriz. Dışarıdaki takımlarda buraya çekilebilir. Yeni sezon öncesinde kampı Bolu veya Afyonkarahisar’da yapmayı planlıyoruz. Takımların bol olduğu bir yerde olmamız gerekiyor. Önümüzdeki günlerde bununda çalışmasını yapacağız” şeklinde konuştu.
“Makukula konusunda sıkıntı yok”
İmza töreninde basın mensuplarının Makukula ile ilgili sorularını da cevaplayan Kulüp Başkanı Baygeldi, “Makukula konusu ile ilgili Emre Hasgör başkanımız bizzat ilgileniyor. Biz tüm tekliflerimizi yaptık. Onlar bir teklif sundu. Şu anda olumsuz bir şey yok. Bu konuda iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz” dedi. Tarık Almış Spor Tesisleri’nin de bakıma alındığını sözlerine ekleyen Baygeldi, “Şu anda taraftar arkadaşlarımızın da içinde olduğu bir grup orada çalışıyor. Eksiklikleri tamamlıyoruz. Tesisi tamamen yeniliyoruz. Sağ olsun Yunusemre Belediyesi’nin de bize bu konuda önemli destekleri oldu. Önümüzdeki günlerde alt yapı tesislerini de baştan sona yenileyeceğiz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here