PAYLAŞ

Aerobik Jimnastik dalında Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu bulunan Manisa Büyükşehir Belediyespor sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı ve Akdeniz ve Okul olimpiyatlarında derecesi bulunan Emir Erışık’nın yeni hedefi Portekiz’in Cantanhede kentinde 28-31 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Airobik Jimnastik Dünya Kupası’nda +18 büyükler kategorisinde kürsüye çıkıp Ay Yıldızlı bayrağımızı gönlere çektirmek

Aerobik Jimnastik dalında ülkemizi aldığı başarılı sonuçlarla gururlandıran Manisa Büyükşehir Belediyespor sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı ve Emir Erışık, başarılarına bir yenisini eklemek istiyorlar. 2016’da da Dünya Şampiyonu, 2017’de Avrupa Şampiyonu, 2018’de Okul Olimpiyatları ve Akdeniz Oyuncuları şampiyonu Ayşe Beğüm Onbaşı ile 2018 Okul Olimpiyatları Dünya 2. ve Akdeniz Oyunları Dünya İkincisi olan Emir Erışık, gözünü Portekiz’e çevirdi. 28-31 Mart tarihleri arasında Portekiz’in Cantanhede kentinde düzenlenecek olan Airobik Jimnastik Dünya Kupası’nda, +18 büyükler kategorisinde yarışacak olan Ayşe ve Emir, zorlu müsabakalar öncesi hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Milli Takım antrenörü Mehmet Ali Ekin eşliğinde Manisa Muradiye Spor Salonu’nda hazırlıklarını sürdüren Ayşe Begüm Onbaşı ve Emir Erışık’ın tek hedefi, Portekiz’de kürsüye çıkıp Ay Yıldızlı bayrağımızı gönlere çektirmek.

Ayşe Begüm Onbaşı, “İlk defa yarışacağımız için heyecanlıyız”

Dünya Kupası öncesi hedeflerini açıklayan Ayşe Beğüm Onbaşı, “Bu sene Portekiz’de düzenlenecek olan Airobik Jimnastik Dünya Kupası’nda tek bayanlarda mücadele edeceğim. Buradaki asıl hedefim finale kalıp daha sonra ilk ve altın madalya almak olacak. Emir’de te’ erkeklerde yarışacak. Bu Dünya Kupası aslında Azerbaycan Bakü’de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nın elemesi niteliğinde. Burada güzel sonuçlar bulursak Bakü’ye de katılma hakkı bulacağız aslında. Hedefimiz Avrupa Şampiyonası’na katılıp Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizi düşünüyorum. 15-17 ve senior kategorisi arasında büyük bir fark var. Gerçekten seniora yakışır bir heyecanı var. Normalde çok kolay yaptığınız bir hareketi titreyerek yapabiliyorsunuz. İlk defa yarışacağımız için heyecanlıyız. En iyisini yapacağımızın sözünü veriyoruz. Ayrıca Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Yunus Öztürk’e sundukları imkanlar için teşekkür ederim.” dedi. Ayşe Begüm Onbaşı’nın ardından konuşan Emir Erışık, “Begüm’ün de dediği gibi senior kategorisinde bu sene ilkkez yarışacağız. Portekiz’de Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. İlk kez podyuma çıkacağımız Portekiz’de hedefimiz ilk sekize kalmak, ardından da finale kalıp şampiyon olmak ve İstiklal Marşımızı okutmak.” dedi.

Mehmet Ali Ekin, “Her kategoride ilk hedefimiz İstiklal Marşımızı okutabilmek” Portekiz’de yapılacak olan Dünya Kupası’nda ilk kez senior kategorisinde yarışacakları için büyük bir heyecan duyduklarını belirten Milli Takım antrenörü Mehmet Ali Ekin, “Airobik Jimnastik Dünya Kupası’nda 4 sporcu 2 antrenör ve 1 uluslararası hakem ile Ülkemizi temsil edeceğiz. Her kategoride ilk hedefimiz İstiklal Marşımızı okutabilmek. Bu hedefe ulaşmak için haftalardır çalışıyoruz. +18 Senior kategorisinde Nihatcan Gül ve Nazlı oldukça tecrübeli sporcular. Ayşe ve Emir bu sene ilk defa +18 Senior kategorisinde ilk defa yarışacaklar. Bunu heyecanı var. Bizim Milli Takım olarak asıl hedefimiz Mayıs ayında Bakü’de yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na katılmak. Burada istediğimiz sonuçları alırsak ki biz almak için mücadele edeceğiz, Avrupa Şampiyonası için büyük moral olacak. Portekiz’den sonra hedefimiz Avrupa Şampiyonası. Avrupa Şampiyonası’nda İstiklal Marşımızı hem de dostlarımız Azeri’lerle birlikte okutursak, hem ülkemiz hem de Türk jimnastiği adına çok güzel bir başarı elde etmiş olacağız. Herkesin duasını bekliyoruz.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here