PAYLAŞ

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Sivas’ta düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda altın madalyaya imza atan Duru Kayalar’ı tebrik edip ödüllendirdi.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Sivas’ta düzenlenen Türkiye Eskrim Şampiyonası’nda altın madalyaya imza atan Duru Kayalar’ı tebrik edip ödüllendirdi. Ziyarette Spor Şube Müdürü Özcan Özen, Antrenör İpek İrem Ülkü ve annesi Figen Ülkü, Duru’nun annesi Nur Kayalar da yer aldı.

“TÜRK ESKRİMİ İÇİN BÜYÜK BİR DEĞER”

Duru Kayalar’ın sadece Manisa değil, Türk eskrimi adına büyük bir değer olduğunu belirten Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Kızımız art arda ikinci kez Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı zamanda Uluslararası Çocuk Kupası’nda da ikinciliği ülkemize kazandırmıştı.  Başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. İlerleyen yıllarda çok daha büyük başarılar elde edecektir. Şu ana kadar yaptıklarıyla bunu ispatladı ve erken yaşta madalyalara ambargo koydu. Manisa ve Türk sporu adına büyük bir değer olan sporcumuzu yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Başarıda emeği olan antrenörümüz İpek İrem Ülkü’yü ve sporcumuzun ailesini de tebrik ediyorum” dedi.

“YAZ SPOR OKULLARIMIZA TALEP ARTIYOR”

Eskrime olan ilginin gün geçtikçe büyüdüğünü de sözlerine ekleyen Öztürk, “Geçmiş yıllara göre yaz spor okullarımıza katılım oldukça fazla. Eskrimdeki rakamlar mutluluk verici. Alınan madalyalarla birlikte eskrim sporuna olan talep de artıyor. Duru, elde ettiği başarılarla çocuklarımıza örnek oldu. Amacımız her branşta Duru gibi başarılı sporcular yetiştirmek ve ülkemiz sporuna en iyi şekilde katkıda bulunmaktır” şeklinde konuştu.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here