PAYLAŞ

45Skor ÖZEL / Fatih Tekke, Altınordu karşısındaki mağlubiyetin en büyük sorumlusu olarak ön plana çıktı. Grandmedical Manisaspor’un başına geldiği günden bu yana takıma olumlu bir hava katan teknik direktör Fatih Tekke, Altınordu karşısındaki mağlubiyetin en büyük sorumlusu olarak ön plana çıktı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşısındaki ilk 11’de cezalı ve sakat oyunculardan dolayı Altınordu karşısında sahaya farklı on bir süren Tekke, maçın akışında yaptıkları ve yapmadıkları ile eleştirildi. Peki, Siyah-Beyazlı taraftarları bu maç için Fatih Tekke’yi sorgulamaya iten unsurlar nelerdi?

* Altınordu ile oynanan maç 1-1 devam ederken ve rakip 71. dakikada 10 kişi kalması karşısında ilk hamlesini Bakaki ile yapan Tekke, ikinci değişikliği yapmak için 80. dakikaya kadar bekledi.

* Ancak son maçlarda performansını yukarı çeken orta saha oyuncusu Metin Yüksel’in oyuna geç dahil edilmesi puan kaybındaki ana faktörlerin başında gösterildi.

* Bunun yanı sıra stoper Hikmet’in her fırsatta topu takım arkadaşlarına vermek yerine sürekli taça atması, kulübedeki Hüseyin Tok ve Ümit Yasin Arslan gibi defansta daha başarılı bir performans sergileyecek isimlerin hiç kullanılmaması da Fatih Hoca’nın eleştirildiği ayrı bir noktaydı.

* Geldiği günden bu yana takımda forması garanti olan ve oynadığım maçlarda vasatı aşmayan Berkay Samancı’nınn yerine genç oyuncu Asım Hamzaçebi’yi tercih etmemesiyle de eleştirildi Fatih Tekke.

* Fatih Tekke’nin ilk değişikliğini 77 ve son değişikliğini ise 86’da yapması ve 9 dakikada 3 değişiklik yapması da sorgulandı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here