PAYLAŞ

Erman Toroğlu, A Spor’da İzlanda Türkiye maçının ilk yarısını değerlendirdi. Milli takımın oyununu beğenmediğini kaydeden Toroğlu, şunları söyledi:

”Kaptırdığımız toplardan gol yedik”

Arkada top gezdiriyorsun, hücuma çıkamıyorsun. İnanılır gibi değil. Deplasmanda oynuyorsunuz, arkada dörtlü ve ön libero oyuncuları pas yapıyorlar. Bu futbolun kuralı. En arkada oynayan adamdan topu alıp orta sahada pişireceksin. Adamlarda fazla bir şey yok. Fizik güçleri iyi. Kaptırdığımız toplardan gol yedik. Bugünkü oynanan topu anlamadım. Rakip kaleciyi 38. dakikada ve golde gördüm. Bu futbol değil. Kötü oynuyoruz. Arkada top kaptırdın, gol pozisyonuna girdiler. Fransa maçı bizim için iyi olmamış. Fransa maçı bizim kalçamızı havaya kaldırmış. İlk yarıda bize yaramadı. Böyle giderse kötü. Rakip çok iyi olur da neyse ama fizik üstünlüğünden başka bir şey yok. Ozan Tufan, gidiyor ama geri dönerken dolmuşa binmesi gerekiyor. Bazı şeyleri hocanın değiştirmesi lazım. Mutlak değişiklik yapacaktır. Oyun kuramıyoruz. Rakipte oyun kuramıyor. Arkada top kaptırınca kaleci ile karşı karşıya kalıyorlar. Kalecimiz iyi işler yaptı arkada.

‘Yusuf Yazıcı’nın oynaması gerekiyor”

Yusuf Yazıcı’yı ben oynatırdım bu maçta. Topu kullanması, adamı geçmesiyle, vurmasıyla tam bu maçın adamı. Orta sahada bir şey yapamyoruz. Burak’a top gelmiyor.  Dorukhan mücadele ediyor.

Toroğlu’nun maç sonu değerlendirmeleri: ”Yazık oldu”

Fransa maçından sonra bu maçı kaybetmek beni üzdü. Denizi geçtik, derede boğulduk. İzlanda’nın hiçbir inceliği yok. Top sekti, bilmem ne oldu gol yedik. İkinci yarı topu indirip topa basınca adamlar zor duruma düştü ve vakit geçirmeye çalıştılar. Şenol Kardeşim, buna göre bir takım çıkarsaydın… Böyle top şişirirsen bunlar çıkar çıkar atarlar. Yazık oldu. Bunlara karşı çizgiye inip oynayacaktın. Yusuf ve Abdülkadir ile başlayabilirdi. Hakemin çok zararı olmadı. İki takıma da zararsız maç yönetti. Türkiye’de faul denecek pozisyonları görmedi. Fransa’da büyük hava yaptık, burada kaybettik. Fransa maçı galibiyetinden ancak İzlanda’yı yenerek keyif alabilirdik. Şimdi Fransa galibiyeti haybeye gitti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here