PAYLAŞ

Atatürk Koşusu’nda ayağı burkularak sakatlanan İbrahim Akkayan İlköğretim Okulu öğrencisi Hadise Aktuna’nın yardım sesini duyan Misak-ı Milli İlköğretim Okulu öğrencisi Sıla Çakıcı yarışı bırakıp desteğe koştu.

Salihli’de her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen 27 Aralık Atatürk Koşusu, bu yılda yaklaşık 450 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Atatürk Koşusu’nda ayağı burkularak sakatlanan İbrahim Akkayan İlköğretim Okulu öğrencisi Hadise Aktuna’nın yardım sesini duyan Misak-ı Milli İlköğretim Okulu öğrencisi Sıla Çakıcı yarışı bırakıp desteğe koştu. Sakatlanan Aktuna’yı omuzunda taşıyan Çakıcı’nın bu Fair Play davranışı ise taktir topladı.

Salihli İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organize ettiği, Özel Salihli Hastanesi ile Salihli Belediyesi’nin katkılarıyla Gümüşçayı’nda gerçekleştirilen Atatürk Koşusu 6 kategoride yapıldı. Bin 200, bin 500, 2 bin, 3 bin ve 5 bin metre mesafelerinde gerçekleştirilen yarışma sonunda küçük kızlarda 1.Taytan Şehit Özgür Yatakdere İlköğretim Okulu öğrencisi Elanur Tapan, küçük erkeklerde 1.Uğur Kiremit İlköğretim Okulu öğrencisi Onur Yiğit, yıldız kızlarda 1. Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencilerinden Tuğba Yılmaz, yıldız erkeklerde 1. Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencilerinden Fatih Erdinç, genç kızlarda 1.Fen Bilimleri Okulu öğrencilerinden Aysun Ağdeve, genç erkeklerde 1. ise İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Ağdoğmuş oldu.

Okullar kategorisinde ise küçük kızlar ve erkeklerde 1. Taytan Şehit Özgür Yatakdere İlköğretim Okulu, yıldız kızlar ve yıldız erkeklerde 1. Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu,  genç kızlarda 1.Hafsa Sultan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, genç erkeklerde 1. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Atatürk Koşusu’nda dereceye giren öğrenciler ise kupa ve madalya ile ödüllendirildi. Öğrencilerin ödüllerini ise Kaymakam Levent Kılıç başta olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, Özel Salihli Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Atay Özkal ve okul müdürleri tarafından verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here