PAYLAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyespor’da Olağanüstü Genel Kurul gerçekleşti. Gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul’un ardından şirketleşen takımın yeni adı Manisa Futbol Kulübü oldu. Başkan Mevlüt Aktan’ın güven tazelediği kurulda yönetim sayısı 7’den 12’ye çıkarıldı. Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, yöneticiler ve kongre üyeleri katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Olağanüstü Genel Kurulu Halil Onultmak Spor Tesislerinde yapıldı. Tek liste olarak gidilen Olağanüstü Genel Kurulda mevcut başkan Mevlüt Aktan oybirliği ile yeniden başkan seçildi. Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurula Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, genel kurul üyeleri ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan OlağanüstüGenel Kurulda Divan Başkanlığı’nı Mehmet Güzgülü, katip üyeliklerini ise Alparslan Ustamehmetoğlu ve Bülent Hasgönüllü yaptı. Genel kurulda faaliyet raporu Bora Çaylan tarafından, Denetim Raporu ise Ziya Elmalı tarafından okundu. Daha sonra denetim ve faaliyet raporu genel kurul üyelerinin oylarıyla oylanarak kabul edildi.

Ergün, “Hainlik Yapmayanlara, Bu Kulübün Altını Oymak İsteyenlerin Dışında Herkese Teşekkür Ediyorum”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan’ın ardından Olağanüstü Genel Kurulda söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “ Değerli başkan, değerli divan, değerli yönetici arkadaşlar hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. ‘Nereden nereye?’Birazcık hafızalarımızı yoklamak istiyorum. Çünkü hepimiz insanoğluyuz, çünkü hepimiz bazı şeyleri çabuk unutabiliyoruz. Zaman zaman bunların hatırlanmasında fayda var. Her şeyden önce bugüne kadar bu kulüp çatısı altında emek vermiş değerli başkanlarımız var. İşte Ziya Başkan, işte Mehmet başkan. Ve değerli yöneticilerimizde var. Sonuçta görev yapmış tüm arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Tabi ki bu teşekkür hak edenlere. Hainlik yapmayanlara, bu kulübün altını oymayanlara. Sonuçta çoğu arkadaşımla, burada gördüğüm değerli dostlarımla Manisaspor çatısı altında hep çalıştık. Yönetici arkadaşlarımızda her sene değişenler oldu, ayrılanlar oldu. O gün için şartlar cereyan etti. Ancak herkes bu çatı altında, Manisaspor çatısı altında da görev yaptı. Allah hepsinden razı olsun. Tabi ki 10 sene önceye gittiğimde bir amatör takım ve gerçekten sıkıntılı günler içerisinde var olma mücadelesini yapmaya çalışan amatörce bir Manisa Belediyesi vardı. Yıllarca Manisaspor’da başkanlık yaptığım süreçlerde, içeride ve dışarıda olduğumuz süreçlerde de her zaman bu iki kulübün, birinin üst yapısıyla, birinin altyapısıyla devam etmesini hep savunan ve bunun her zaman sahada oluşmasının mücadelesini vermiş bir kişi olarak bunu ifade etmek istiyorum. Ancak bu 10 yıl bizlere çok şey gösterdi. Şahsımın siyasi olarak, Manisa Belediye Başkanı ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilmiş olmamdan kaynaklı, siyasetin, sporun içerisine girmesini hiçbir zaman istemediğim bu süreç maalesef ki bu iki kulübün siyasi olarak ayrışmasına ve kopuklaşmasına sebebiyet verdi. Çeşitli yıllar içerisinde desteğimizi vererek, düşen takımı yeniden şampiyon yaptık. Ancak sonraki gelişmelerdemaalesef   genel kurullarında istenmeyen, yapılan üye noktalarında çeşitli olayları yaşadık. Her şerde bir hayır vardır. Sonuçta o günün şartlarında onlar yaşandı. Ancak artık madem bu işi siyasete sokma noktasına gidildi, şahsıma yönelik bu noktadaManisa’da çeteler açıldı. Bizde kendi yolumuzda, kendi kulvarımızda devam etme noktasında önceSüper Amatör Kümeden, Bölgesel Amatör Lig’e ardından ise 3. Lig ve bu sene ilk defa yeni çıktığımız 2. lig noktasına geldik” diye konuştu.

“İlk Defa Mücadele Verdiğimiz Lig’de Finalin Kapısından Dönmemiz Başarıdır”

TFF 2. Lig’de mücadele verdikleri ilk yılı başarılı bir şekilde geçirdiklerini dile getiren başkan Ergün, “ Ben her şeyden önce 2018-2019 sezonu ve ondan önceki sene 3. ligden bu takımı 2. Lige ilk defa çıkaran başkan ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Sonuçta kim katkı ve desteğini esirgemediyse bir kere daha teşekkür ediyorum. Bu senede Spor Toto 1. Lig’e çıkmayı çok istedik. Biz de bu konuda burukluk yaşıyoruz. Ancak bunlar futbolun içerisinde olan şeyler. Manisaspor yıllar önce 3. Lig’den Süper Lig’e kadar bir trendi yaşadı. 3. Lig’den 2. Lig’e bu sene yeni yükselen Manisa Büyükşehir Belediyespor’unilk defa var olduğu bu ligde play-off oynaması ve finalin kapısından dönmüş olması dahi büyük bir başarıdır. İstemediğimiz etkenler, öngöremediğimiz faktörler maalesef yarı final rövanş maçında sahada net bir şekilde ortaya çıktı ve bu da maçı hem sahada hem de televizyondan izleyen herkes tarafından görüldü” dedi.

“Yarınlara Bakmamız Lazım”

Bundan sonra yarınlara bakacaklarını söyleyenManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,” Tabi ki yıllarca bu tecrübeyi yaşamış bir kişi olarak bugün artık yeni bir döneme girdik ve artık yeni bir sayfa açmamız lazım. Düne değil, artık bugünden itibaren yaşadıklarımızdan ders çıkararak, üstüne ne koyabiliriz, bu nokta da yarınlara bakmamız lazım. Yarından itibaren çalışmalarımızı daha fazlalaştırarak, eksiklerimizi görerek, eksiklerimizi tamamlama noktasında çalışmalarımızı bir an önce başlatmalıyız. Bu konuda başkana ve yeni yönetime büyük iş düşüyor. Tabi ki bu kulüp sadece futbol kulübü değil. Birinci önceliğimiz Manisa bünyesindetoplam 13 tane spor branşında hizmet verme noktasında Manisa’da binlerce evladımıza spor eğitimi veriyoruz. Önceliğimiz her zaman ifade ettiğim gibi çocuklarımıza sahip çıkmamız, onları daha iyi geleceğe taşıyabilmemiz. Onlara daha güzel fiziki şartlar ve imkanlar sunabilmemiz. Arkadaşlık duygularını verebilmemiz. Ülkesini seven, şehrini seven, aidiyet duygusunu seven bireyler olarak onları yetiştirmek bizim birinci görevimiz. O açıdan bütün bu branşlarda hizmet veren hocalarına, teknik kadrolarına, sahadaki çimin bakımını yapan, çamaşırını yıkayan işçi kardeşime kadar hepsine teşekkür ediyorum. Olaya bu açıdan bakıldığında sporun birleştirici ve kaynaştırıcı noktada, ikili ilişkilerin, sosyal hayatın gelişimi noktasında katkılarının çok fazla olduğunu hiç kimse inkaredemez. Ancak futbol kulübünün lokomotif olarak bakılması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Geçmişte bulunduğum camialar içerisinde, spor camiası içerisinde, kişisel titizliğim noktasında fazlasıyla har bulup harman savuran değil, her şeyi kuruşuna kadar takip etme noktasında olduğumu başkan ve bana yakın olan herkes çok iyi biliyor. Bu noktada tabi ki yüzde yüz her yaptığınızda, koyduğunuz hedefe ulaşmanız veya başarıyı almanız mümkün olmuyor. Bir kere daha söylüyorum. İstemediğiniz faktörler, istemediğiniz, düşünemediğiniz etkenler bu işin içerisine girdiği zaman istediğimiz hedeflerde belki bugün kaybetmiş görünebiliriz ama yarın inşallah bu hedefleri aşmak birinci önceliğimiz olacaktır. O açıdan değerli başkan, değerli yönetici arkadaşlar hiç kendinizi üzmeyin. İnşallah önümüzdeki sene bu takımı direkt, bu sene yaşadıklarımızdan da ders çıkaracağız. Yılmadan, büyük bir sabır göstereceğiz. İnşallah daha güzel günleri Manisa’ya yaşatacağız. İnşallah Manisa’ya o günleri geçmişte olduğu gibi yine yaşatırız” sözlerini kullandı.

“Bunun Adı Hainliktir”

Dünden bu yana sosyal medyaya baktığını dile getiren başkan Ergün, “Tabi dünden beri sosyal medyaya bakıyorum. Eleştirenler var, çok sevinenler var. Kına yakma noktasında maalesef söylemler var. Ama bakıyorum da bunu yapanlar 3-5 kişiyi geçmiyor. Ve o şahıslara da baktığınız zaman daha düne kadar yanımdan ayrılmayan, yalakalık yapan, bu kulübün içerisinden ayrılmayan, maalesef o kişiler. Bunun adı eşittir hainliktir. Bu takım Manisa’yı temsil ediyor ve etmeye devam edecektir. Bunu herkes böyle bilsin. Kabul etse de, kabul etmese de. Siz ne kadar yazsanız da, çizseniz de bu böyle olacak. Bu da böyle bilinsin. O açıdan herkes rahat olsun. Biz şampiyonluklarda kaçırdık. Play-off maçlarında da oynadık, kaçırdık. Ama yola devam ettiğimiz sürece de başarı hep geldi. Sabır gösterdik ve sonuç itibarıyla daha iyisi de önümüzdeki süreçte de yaşanacaktır. Ben buna inanıyorum, çünkü kalbimiz temiz. Biz inatçı insanlarız. Sonuç olarak kimsenin hakkını da, hukukunu da, buraya haramı sokmadık. Bunu da herkes böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

“İnşallah Rabbim Utandırmaz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Olağanüstü Genel Kurul’unda sözlerine şu şekilde devam etti, “ Şimdi bugün önergeler verildi. Şirketleşme noktasında sizlerde üyelerimiz olarak bunu onayladınız. Burada maç her şeyden önce bu kulübün daha kurumsal kimliği, kurumsal anayasası oluşmuş, şahısların üzerinde, kişiler değişse dahi, geliriyle, gideriyle, bütçesiyle ayaklarının üzerine basmış bir kulüp haline getirebilmek düşüncesiyle bu hamleyi yapıyoruz. İnşallah rabbim utandırmaz. Daha güzel bir şekilde Manisa’yı bu kulüp, Manisa Futbol Kulübü olarak temsil eder. Sonuçta tabi ki bizler üzgünüz, Akhisar camiası üzgün. Onlarda Süper Lig’den düştü. Manisaspor camiası 3. Lig’e düştü. Sonuç itibarıyla bu sene üzücü bir sene oldu. Gönül isterdi ki çok daha farklı şartlar oluşsaydı. Daha farklı bir şekilde bu üç kulübümüz içinde şartlar farklı gelişseydi. Ama hayatın gerçekleri de bu. Hayat devam ediyor”

“Yeni Bir Stad Hayalim Her Zaman Olmuştur”

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Mümin Özkasap Stadı’nın yapımından, Halil Onultmak Spor Tesisleri’nin yenilenmesine kadar birçok hizmet verdiklerini söyleyen başkan Ergün, “ Tarık Almış Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzunun akabinde, Fikri Bayrıl Spor Tesisleri tamamen bitti yeni ek binalarıyla. 54 tane çocuğumuz orada yemeklerini yiyorlar, yatıyorlar, dinleniyorlar. Dışarıdan getirdiğimiz genç çocuklarımız ve geleceğe umutla baktığımız evlatlarımıza sahip çıkma noktasında tesislerimizi bitirdik Tevfik Lav Spor Tesislerimizde de çalışmalar bitti. Orda da hem kapalı spor salonu, antrenmanların yapılacağı bir salon, hem yeni bir stadyum var. Alt yapılarımızın bütün branşlarınınmaçlarını yapacağı bir saha ve tribünleriyle ve yatakhaneleriyle yine orada 30’un üzerinde evladımız, diğer branşlarımızın evlatları o tesisleri kullanma noktasında olacaklar. Bizde hedef biter mi bitmez. Takımımızın bir üst lige yükselmesi noktasında başarıya endeksli bu süreç içerisinde, imkanlarımız dahilinde Manisa’ya bir stat yapmak benim her zaman idealim olmuştur. İnşallah önümüzdeki süreçte bunu hayata koyabilirsek, 10-12 bin kişilik stadı, Güzelyurt’taki sahamızda yapmak için çalışacağız. Akhisar, Süper Lige çıktığı gibi böyle bir stat yaptırdı bakanlık nezdinde. Sonuçta bizde bunun takipçisi olacağız. İnşallah başarırız diye düşünüyorum. Ben bugün yapılan genel kurulun hepimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Mevcut yönetimin arasına yeni katılan bazı yeni arkadaşlarımız var. Sayı 7’den 12’ye çıktı. Neden çıktı? Çünkü branşlar fazla, yetişilmiyor. Kulübümüzün daha kurumsal olması münasebetiyle, farklı alanlarda daha fazla takip etme noktasında hizmetleri değerli yönetici arkadaşlarımız takip edeceklerdir. Bunun çabası içerisinde olacaklardır. Kendilerine başarılar diliyorum. Dün bu kulübün yanında olduk. 10 senedir de hep oluyoruz. Yarın da Allah nasip ederse tabi ki görevde bulunduğumuz süre içerisin de görevimiz biter ondan sonra da yine dışarıdan her türlü desteğimizi yine Manisa için kendimizi feda etmeye hazır olduğumuzu bilinmesini istiyorum. Biz hiçbir zaman için sporun içerisinden kopmadık. İnşallah güzel başarıları da yaşayacağız. Ama umudunuzu yitirmeyin. Başkan ve yöneticilere söyleyeceğim tavsiyem bu olacak. Daha çok araştırın, daha çok dersinize çalışın. Şu anda kurumsal bünyede aşağı yukarı bu senenin başından beri yapmış olduğumuz yurt içinde ve yurt dışında muazzam bir scout ekibi kuruldu. Araştırmalar yapılıyor. Hem yabancı noktasında çalışmalarımız devam ediyor hem de Türkiye’de çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar raporlar halinde kulüp bünyesinde tutuluyor. Yeni yapılanma dedik, yeni şirketleşme dedik. Bu nokta da artık yöneticiler gelip geçse dahi dediğim gibi kemik kadroyu, bu kulübün bünyesinde çalışacak personelleri, gönülden bağlılıkla, amatör ruhla, severek, isteyerek bu kulübün menfaatine çalışacak insanları iyi tespit ederek bu kulüp bünyesinde çalıştırmak istiyoruz. Bununda çalışmaları yapılıyor. İşte bunlardan bir tanesi de, bu kulübe hizmetini 1,5, 2 senedir veren Levent hocam. Bugün yine bu kulüp bünyesinde bir CEO olarak çalışmasını devam ettiriyor. Bu daha da gelişerek daha da devam edecektir. Yani şahıslara, kişilere bağlı değil. Ben, başkan bu kulüpten yarın gidebilir. Ama bu kulübün çatısı, ana yasası ve kuralları kesin uygulanacak bir sistemi getirmek tek düşüncemiz. Bunun da böyle bilinmesini istiyorum. Her şey, hakkımızda hayırlısı olsun. İnşallah hepimiz için hayırlara vesile olur. Bir kere daha söylüyorum. Dünden, yaşadıklarımızdan ders alarak daha iyiyi yakalamak bizim birinci önceliğimiz. Çıta her zaman yukarıda. Her zaman daha iyisini, daha güzelini Manisalılara yaşatmak için çalışıyoruz. Çünkü Manisalılar bunu hak ediyor. Bunları geçmişte nasıl yaşattıysak bunları bir kara daha yaşatacağımızdan hiç kimse şüphe duymasın. İnşallah başaracağız. Genel kurulumuz hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here