PAYLAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyespor, Pendikspor maçının hazırlıklarını galibiyet parolasıyla sürdürürken, teknik direktör Mustafa Çapanoğlu yaptığı açıklamada, “Pendikspor maçını kazanma adına sahada her şeyi yapmamız lazım” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor, Pendikspor maçının hazırlıklarını galibiyet parolasıyla sürdürürken, teknik direktör Mustafa Çapanoğlu yaptığı açıklamalarda bulundu. Hafta sonunda Mümn Özkasap Stadı’nda karşılaştıkları ve farklı mağlup ettikleri Tarsus İdman Yurdu’nun kadro olarak bu ligin ene iyi takımlarından biri olduğunu söyleyen teknik direktör Mustafa Çapanoğlu, “Kadro olarak baktığımızda Tarsus İdman Yurdu bu ligin en iyi takımlarından biriydi. Çok iyi oyunculardan kurulu bir takımdı. Futbolcu kardeşlerim inanılmaz bir mücadele ortaya koydular. Haftalardır süren şanssızlığı bu maçta telafi ettiler. Önemli de bir sonuç aldık. Maçın başlama düdüğüyle birlikte inanılmaz bir mücadele ortaya koydular ve hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Hepsini tebrik ettik, sevindik. Ancak olay soyunma odasında bitti” diye konuştu.

“İNANILMAZ DERECEDE ÇOK ÖNEMLİ BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ”

Pazar günü deplasmanda karşılaşacakları Pendikspor maçıyla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan teknik direktör Mustafa Çapanoğlu, “Üst taraflar ve play-off adına inanılmaz derecede çok önemli bir maç oynayacağız. Hazırlıklarımıza galibiyet parolasıyla başladık.  Maça çok iyi hazırlanıp, Tarsus İdman Yurdu galibiyetinin tesadüf olmadığını, bizim kadromuzun çok iyi bir kadro olduğunu İstanbul’da göstermek istiyoruz. Hedefimiz de belli. Hedefimize gitme adına bu maçı sahada kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Maçın başlama düdüğünden bitiş düdüğüne kadar inanılmaz derecede ciddi bir şekilde mücadele edip İstanbul’dan istediğimiz sonucu alarak Manisa’ya dönmek istiyoruz. İstanbul deplasmanından istediğimiz sonucu alıp buraya döndüğümüz zaman inanıyorum ki Manisa Büyükşehir Belediyespor için her şey çok daha farklı olacaktır. Benim futbolcularıma olan güvenim tam. Bu başarıyı da gösterecek kapasitede oyuncularımız var. İnşallah hep birlikte bu güzel günleri bu güzel kulübümüze yaşatma adına mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı. Sözlerinin sonunda 3 puanlık sistemde her şeyin değişebileceğini söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Çapanoğlu, “ Sahada kazanma adına her şeyi yapmamız lazım. 3 puanlık sistemde puan farkının kapanabileceğini daha önce söylemiştim. Bunun örneklerini görüyoruz. Sezon başında şampiyonluk hesapları yapan takımlar şu anda alt sıralarda mücadele veriyorlar.  3 puanlık sistemde ve farklı maçların maçları olduğu bu ligde inanıyorum ki çok daha farklı şeyleri oyuncalarımızla birlikte başaracağız” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here