PAYLAŞ

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde normal sezonu 58.300 puanla 3’üncü sırada tamamlayan ve play-off maçları kazanmaya hak kazanan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı, baş antrenörü Burhan Şaik Canbolat yönetiminde Tarık Almış Spor Salonu’nda play-off hazırlıklarını sürdürüyor. Zorlu play-off maçları öncesinde açıklamalarda bulunan Canbolat, “ Takımlar arasında çok büyük fark yok. Her takım iyi oynadığı gün diğer takımı yenebilecek güçte” dedi.
Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi’nde sezonu 58.300 puanla 3’ünü sırada tamamladıktan sonra gözünü 16-18 Mart tarihleri arasında Kütahya’da oynanacak olan play-off maçlarına diken Sultanlarımız, Tarık Almış Spor Salonu’nda baş antrenörü Burhan Şaik Canbolat yönetiminde yoğun bir tempoda sürdürüyor. Kütahya’da oynanacak olan play-off maçları öncesinde önemli açıklamalarda bulunan baş antrenörü Burhan Şaik Bolat, her takımın birbirini yenebilecek güçte olduğunu, Manisa’nın ve kulübün Süper Lige yakışır bir camia olduğunu dile getirdi.

“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YIL SÜPER LİG DE OLURUZ”

Normal sezonun kendileri için beklenildiği gibi geçtiğini söyleyerek sözlerine başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Bayan Voleybol Takımı Baş Antrenörü Burhan Şaik Canbolat, “ Lig bizim için beklenildiği gibi geçti. Bildiğiniz gibi ben ikinci yarıda takımın başına geçtim. Gerekli bazı takviyeleri de yaptık. Ligde yapabileceğimiz en iyi işleri yaptık ve normal sezonu 3’üncü sırada tamamlayarak play-off maçları oynamaya hak kazandık. Manisa’da 12 Mart’a kadar play-off hazırlıklarına devam edeceğiz. Ayın 12’sinden sonra Kütahya’ya giderek çalışmalarımıza orada devam edeceğiz. Orada antrenman saatlerimizi ve programlarımızı ayarladık. 16, 17 ve 18 Mart tarihlerinde ilk maçımızda Türk Hava Yolları, ikinci maçımızda Karayolları ile üçüncü maçımızda ise Boluspor takımıyla karşılaşacağız.” dedi.

“OYUNCULARIMIZ İSTEKLİ VE ARZULU”

Oyuncularının istekli ve arzulu olduğunu söyleyerek sözlerine devam eden Baş Antrenör Burhan Şaik Canbolat, “ Kütahya’da oynanacak olan play-off maçlarında hedefimiz ilk ikiye girip daha sonra final gruplarına kalabilmek. Bunu yapabilmek için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz. Oyuncularımız istekli ve arzulu. İnşallah istediğimizi olacağız. Manisa Büyükşehir Belediyespor’u Süper Lige çıkarmak için her yolu deneyeceğiz, her şeyi yapacağız. İnşallah önümüzdeki yıl Süper Lig de oluruz” diye düşünüyorum” dedi.

“KULÜBÜN ŞARTLARI VE ÇALIŞMA İMKANLARI MÜKEMMEL”

Yıllardan bu yana süper lig de çalışan bir antrenör olduğunu ifade eden Canbolat, “ Ben yıllardan beri süper ligde çalışan bir antrenörüm. Buraları iyi biliyorum. Manisa takımını gerçekten çok beğendim. Kulübün şartları, çalışma imkanları çok iyi. Oyuncularımız açısından burada her şey var. Manisa güzel bir şehir, süper lige yakışır bir şehir, süper lige yakışır bir kulüp. İnşallah bunu becerebilirsek ben herkesten daha mutlu olacağım kendi adıma” diye konuştu.

“HER TAKIM İYİ OYNADIĞI GÜN DİĞER TAKIMI YENEBİLECEK GÜÇTE”

Mücadele edecekleri rakiplerin gerçekten güçlü rakipler olduğunu söyleyerek sözlerine son noktayı koyan Baş Antrenör Burhan Şaik Canbolat, “ Şimdi 8 takım play-off maçları oynayacak. 4 ve 4 iki grup halinde. Bizim grubumuzda Türk Hava Yolları, Karayolları ve Bolu takımları var. Buraya gelen 8 takımda gerçekten iyi takımlar. Herkes çıkmak istiyor, herkes Süper Ligde olmak istiyor. Takımlar arasında çok büyük fark yok. Kesin favori denilecek olan takım çok az. Şöyle ki günlük performanslar çok önemli olacak. Şu takım kesin yener diyemiyoruz. Her takım iyi oynadığı gün diğer takımı yenebilecek güçte. Onun içinde bizim, ayın 16’sına kadar hazır olmamız lazım. Bu turnuva maçları kolay değil. Şu anda sporcularımıza gerekli yüklemeleri yapıyoruz. İnşallah istediklerimizi becerebiliriz orada. Dediğim gibi her takım yenilebilecek takım. Ama o 3 günlük performans çok önemli olacak” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here