PAYLAŞ

Final grubu maçlarına Artvin Belediye ve Boluspor galibiyetleriyle başlayan dev adamlarımız, hafta sonunda deplasmanda karşılaştığı Fethiye Belediye’ye mağlup olarak final grubu maçlarında ilk yenilgisini almıştı. Çarşamba günü Atatürk Spor Salonu’nda dördüncü maçında saat 17.00’de Finalspor’u konuk edecek olan yeşil beyazlı temsilcimizde baş antrenör Ceyhun Cabadak, “ Önemli olan kendi evimizde maç kaybetmemek. Fethiye Belediye maçında rakibimiz maçın başından sonuna kadar üstün olan taraftı.  Maç kazanma enerjimizi tekrar yükseltmemiz lazım” dedi.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde final grubu maçlarına süper bir başlangıç yapan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı, ilk üç maçta 2 galibiyet ve 1 yenilgi almıştı. İlk iki maçta Artvin Belediye’yi kendi sahasında Boluspor’u ise deplasmanda mağlup etmeyi başaran temsilcimiz üçüncü maçında ise deplasmanda Fethiye Belediye’ye mağlup olarak ilk yenilgisini tatmıştı.

Final Spor Maçının Hazırlıkları Galibiyet Parolasıyla Başladı

Yeşil beyazlı temsilcimizde Çarşamba günü Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak olan Final Spor maçının hazırlıkları bugün baş antrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde yapılan antrenman ile başladı. Antrenmanın ilk bölümünde kuvvet çalışması yapan Manisa Büyükşehir Belediyespor daha sonra ise yaptığı teknik ve taktik çalışmayla hazırlıklarına devam etti. Yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak olan dev adamlarımızda zorlu maç öncesinde eksik bulunmuyor.

Cabadak, “ Üst Üste Hatalar Yaptık, Oyunda Kalamadık”

Manisa Büyükşehir Belediyespor’da baş antrenör Ceyhun Cabadak, yenilgiyle döndükleri Fethiye Belediye maçında oyunda kalamadıklarını söyleyerek, “ Maçın 1. dakikasından itibaren gerekli enerjiyi sahaya koyamadığımız için rakibimiz Fethiye’nin üstünlüğü vardı. İlk 5, 6 dakikadan sonra maç bizim için kırıldı. Üst üste hatalar yaparak oyunda kalamadık. İkinci yarıda 25 sayı farktan geriye dönmek mümkün değildi. Dolayısıyla kötü bir mağlubiyet aldık. Bundan sonra 11 tane daha final maçımız var. Dolasıyla telafi edebileceğimiz bir mağlubiyet aldık” dedi.

“ Final Spor Maçını Kazanmamız Lazım”

Fethiye Belediye maçını geride bıraktıklarını ve yaptıkları hatalardan ders çıkardıklarını söyleyen Cabadak, “ Bu maçı geride bıraktık. Önemli olan yaklaşımımızı hemen değiştirerek, tekrar enerjimizi yükseltip Final Spor maçını kazanmak. Şu anda 8 takımın 5’i, 2 galibiyet ve 1 yenilgi ile averajla sıralanmış durumda. Şu anda maç kaybetmeyen takım kalmadı. 8 takım arasında maç kazanamayan tek takım Boluspor. Bu da sekiz takımın birbirine ne kadar denk olduğunun göstergesi aslında” dedi.

“  Deplasmanlarda Daha Kırılgan Olan Takımlar Olacaktır”

Üç günde bir zorlu maçlar oynadıklarını söyleyerek sözlerine son noktayı koyan Çabadak, “ Dolayısıyla üç günde birçok zorlu maçlar oynuyoruz. Final Spor maçı da bizim için final havasında bir maç olacak. Bizim ilk hedefimiz kendi evimizde maç kaybetmemek. Kendi evimizde 7 maçın 7’sini kazanırsak o bizi avantajlı bir konuma getirecektir. Çünkü herkesin birbirini yendiğini hesaba kattığınız zaman illaki deplasman maçlarında  daha kırılgan olan takımlar olacaktır. Önemli olan evde maç kaybetmemek. Final maçına da aynı istek ve enerjiyle çıkmamız lazım. Hazırlıklarımızı ona göre yapıyoruz” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here