PAYLAŞ

Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubu 6. hafta mücadelesinde Manisa Büyükşehir Belediyespor, Yeni Mamak Belediyespor’u ağırladı. Son saniyelerine kadar kıran kırana geçen mücadelenin ilk yarısını 45-39 önde kapatan Manisa Büyükşehir Belediyespor karşılaşmadan da 82-76’lık skorla galip ayrıldı ve 6’da 6 yaparak grup liderliğini sürdürdü

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı 2’nci Lig B Grubu 6. hafta karşılaşmasında Yeni Mamak Belediyespor’u ağırladı. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi, Manisa Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Orkun Şıktaşlı ve yönetim kurulu üyeleri Özcan Nalbantlar, Gökmen Aytaç, Bora Çaylan, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan, Manisa Büyükşehir Belediyespor altyapı takımları ile Manisalı basketbol severler de izledi. Maçın ilk periyodunun ilk dakikalarında her iki takım da sayı üretmekte zorlandı. Manisa Büyükşehir Belediyespor periyot sona erene kadar rakibinin kendisini yakalamasına izin vermedi ve ilk periyotu 22-15 önde bitirdi. Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ikinci periyoduna her iki takım da karşılıklı sayılar bularak başladı. Manisa Büyükşehir Belediyespor bu periyodu da 45-39 önde bitirdi. Maçın üçüncü periyodunda Manisa Büyükşehir Belediyespor takımı kontrollü oynadı ve bu periyodu da 59-53 önde bitirdi.

KIRAN KIRANA MÜCADELE

Maçın dördüncü periyodu kıran kırana bir mücadele ile geçti. Manisa Büyükşehir Belediyespor ve Yeni Mamak Belediye takımı zaman zaman skorda öne geçerek dişe diş bir oyun sergiledi. Maçın son 2 dakikasına girilirken rakip Yeni Mamak Belediye basit hatalar yaparak savunmada boşluklar verdi. Manisa Büyükşehir Belediyespor son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadı ve hücumlarda sayı da üretti ve maçın skorunu belirledi. Manisa Büyükşehir Belediyespor mücadeleden 82-76’lık skorla galip ayrıldı ve 6’ncı maçında 6’ncı galibiyetini aldı ve B Grubundaki liderliğini sürdürdü.

CEYHUN CABADAK; “ZORLU BİR MAÇTI”

Manisa Büyükşehir Belediyespor Baş Antrenörü Ceyhun Cabadak, “Zorlu bir maçtı. Basketbol severlere güzel bir maç seyrettirdiğimize inanıyorum. Kıran kırana geçen mücadeleden galip ayrıldığımız için mutluyum. Oyuncularımı gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu. Öte yandan lider, önümüzdeki hafta İzmir’de İzmir Büyükşehir Belediyespor’a konuk olacak.

Salon: Manisa Atatürk Spor Salonu

Hakem: Serdar Saraç, Can Demir Tabak, Ersel Büyükkara

Manisa Büyükşehir Belediyespor: İlker, Selahattin, Zafer, Melih, Çağıl, Haluk, Omay, Recai, Enis, Cihad, Orkun, Mustafa

Baş Antrenör: Ceyhun Cabadak

Yeni Mamak Belediyespor: Onur, Burak, Yunus Emre, Yiğit, Sercan, Yiğit, Sinan, Umut, Volkan, Kaan, Soner, Berkay

Baş Antrenör: Murat Dikmen

1.Periyot: 22-15

2.Periyot: 45-39

3.Periyot: 59-53

4.Periyot: 82-76

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here