PAYLAŞ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kulüp başkanı Mevlüt Aktan ve yönetim kurulunun büyük destek verdiği sporcular Manisa’nın ve kulüblerinin adını başarıyla duyurmaya devam ediyorlar. Son olarak Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı’nın önemli isimlerinden Recai Öztürk’ün 29-30 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Poitiers kentinde yapılacak olan Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele verecek olan Türkiye 3×3  Erkek Milli Takımı’nın kadrosuna çağırılması camiada büyük bir sevinçle karşılandı.

Türkiye 3×3 Erkek Milli Takımımızın 29-30 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Poitiers kentinde katılacağı Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele vereceği kadrosu açıklandı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı’nın önemli isimlerinden Recai Öztürk’te Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele verecek olan milli takımımızın kadrosuna çağırıldı.

Öztürk, “ Ülkemizin, Manisa’mızın ve Kulübümüzün Adını Başarıyla Temsil Edeceğim”
Manisa Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı’nın başarılı ismi Recai Öztürk, şampiyonluk hedefine koştukları şu dönemde Türkiye 3×3 Erkek Milli Takımı’nın kadrosuna çağırılmasının moralini en üst seviyeye çıkardığını söyleyerek, “ Ülkemizin, Manisa’mızın ve kulübümüzün adını Fransa’da başarıyla duyuracağım. Şu anda tamamen Manisa Büyükşehir Belediyespor’un şampiyonluğuna kenetlendim. Manisa’ya şampiyonluk kupasını inşallah getireceğiz. Daha sonra ki süreçte ise Milli Takımımızın başarısına odaklanacağım” diye konuştu.

Toplam 4 Takım Avrupa Şampiyonası Finallerine Katılma Hakkı Elde Edecek
Fransa’nın yanı sıra aynı anda Andorra ve Romanya’da Avrupa Şampiyonası elemeleri yapılacak. Fransa’daki elemeler sonucunda 4 takım 13-17 Eylül tarihleri arasında Romanya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkı elde edecek. Fransa’nın Poitiers kentinde yapılacak olan elemelere Türkiye, Rusya, Letonya, Estonya, Fransa, İtalya, Slovakya, Belarus, Belçika, Danimarka, İsrail ve Karadağ ülkeleri katılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here