PAYLAŞ

Beşiktaş’ın tarihi bir karar alarak 3 Mayıs’ta 57. dakikadan itibaren devam etmesine karar verilen Fenerbahçe derbisine çıkmaması dünya basınında da geniş yankı buldu.

Beşiktaş’ın Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe’yle 3 Mayıs’ta oynaması gereken maça çıkmayacağını açıklaması dünya basınında da geniş yankı buldu.

Daily Mail gazetesi, “Beşiktaş, geri dönüp Türkiye Kupası yarı final ikinci ayağını tamamlamayı reddetti” başlığıyla gördüğü haberde olaylı derbide yaşananları hatırlattı.

Haberde Beşiktaş’ın resmi açıklamasında geçen “115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.” ifadelerine dikkat çekildi.

Fransızların dünyaca ünlü spor gazetesi L’équipe ise “Beşiktaş, Türkiye Kupası yarı final maçına dönmeyi reddetti” başlığını kullandı.

L’équipe, Beşiktaş taraftarlarının sosyal medyada başlattığı maça çıkmama çağrısına vurgu yaparken Siyah Beyazlı yönetimin de bu talebi karşılıksız bırakmadığını yazdı.

İngilizlerin saygın yayın kuruluşu BBC de Siyah Beyazlılar’ın kararını “Beşiktaş şiddet nedeniyle tatil edilen maça dönmeyi reddetti” başlığıyla okuyucularına duyurdu.

Alman Der Spiegel ise “Beşiktaş tekrar maçını boykot etmek istedi” başlığını kullandığı haberde 19 Nisan’da tatil edilen maçta Şenol Güneş’in kafasına atılan yabancı maddeyi hatırlattı.

Spiegel, Beşiktaş’ın yaptığı açıklamada geçen fair play vurgusu ve milyonlarca taraftarın mağdur olduğuna yönelik ifadelere dikkat çekti.

İspanyol Marca gazetesi ise Kara Kartal’ın kararını “Teknik direktörü maç esnasında saldırıya uğrayan Beşiktaş derbiye çıkmayacağını duyurdu.” başlığıyla paylaştı.

Avustralya’da dahi geniş yankı uyandıran maça çıkmama kararını SBS Avustralya ise “Beşiktaş kapalı kapılar ardında Fenerbahçe’yle maç yapmayı boykot etti.” ifadeleriyle gördü.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here