PAYLAŞ

Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, “Ligin ilk yarısı arzuladığımız gibi geçmedi. Ben kazanmaya endeksliyim. İkinci yarıdaki hedefimiz 25 puan toplamak.” dedi.

Akhisarspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, takımının ilk yarı performansından, ikinci yarıdaki hedeflere, şampiyonluk yarışından, ikinci yarının ilk maçı Beşiktaş mücadelesine kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

“LİGİN İLK YARISI ARZULADIĞIMIZ GİBİ GEÇMEDİ”

Süper Lig’in ilk yarısının sonuna doğru gösterilen performanstan memnun olduğunu vurgulayan Arslan, “Sezonun ilk yarısı çok istediğimiz, arzuladığımız gibi geçmedi. Biz de takıma daha sonra katıldık ve eski kulübümüz olmasına rağmen bir uyum süreci yaşadık. Farklı oyuncular ve sizi tanıyan oyuncular da var ancak sizin kendi sistem ve kişiliğinizde kendi teknik direktörlüğünüzde kurmak istediğiniz şey bazen karşı tepkiye neden olabiliyor. Orada biraz zaman kaybettik. UEFA Avrupa Ligi ile beraber maç oynadıkça birlikteliğimiz ve tempomuz arttı. Sonrasında da istediğimiz oyuna girebildik. Tuttuğumuz istatistiklere baktığımızda son 12 haftada çok geliştirdiğimiz noktalar olmuş. Sertlik noktasında biraz gelişimimiz düşük. Puan olarak hedefimizi yakaladık. 18-19 puan hedefimiz vardı ve 17 puan yaptık. Oyunumuzun karşılığını puan olarak alamadık. Bazı mevkilerde sorun yaşadık. Stoper konusunda Dany sakatlanıp Mustafa Yumlu da sezonu kapatınca tek stopere kaldık ve Caner Osmanpaşa ile mücadele ettik. Kadro dışı olaylarında da gol yükünü çeken oyuncularda sorun yaşanması ile 17 puan topladık. 17 puan kötü değil. Takımın gösterdiği gelişim bize ümit veriyor. İlk yarıyı bu şekilde özetleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“RİSKİ HİSSEDİYORUZ”

Küme düşme hattında olmalarından dolayı huzursuz olduklarına dikkat çeken Arslan, “Riski hissediyoruz. Bu bizi huzursuz ediyor. İlk yarının sonuna doğru geliştirdiğimiz takım düzeni ve birlikteliğimizi devam ettirirsek kamp döneminde de bunu arttırabilirsek ligin ikinci yarısında bir problem yaşayacağımı düşünmüyorum. Bu oyunsal anlamda böyle, skoru da yüklenecek transferlere ve takviyelere ihtiyacımız var. Oyuncu grubunun kalitesine sonuna kadar inanıyorum. Çok güvendiğim bir oyuncu kadrosu var. Ama mevkisel ihtiyaçlarımız var. Kamp genel olarak sadece bizim için değil herkes için iyi geçiyordur. Ham Antalya olsun hem de sahalar olsun bu organizasyon çok güzel. Herkes gibi bizim de verimli geçiyor ve transferleri bekliyoruz” diye konuştu.

“LİGİN İKİNCİ YARISINDA HEDEFİMİZ 25 PUAN”

Ligin 2’nci yarısında en az 25 puan toplama düşüncesinde olduklarını belirten Arslan, “Ben kazanmaya endeksliyim. 25 puanı hedefliyorum. Bunu da başarabilecek bir takımımız var. Bu ligde 28-29 puanlar hayal değil. Bazı takımların mali disiplini bozuldu, bazı kulüplerin organizasyonlarında bozukluklar var. Ekonomi ve o huzuru yakalayan takımlar 2’nci yarıda çok daha başarılı olabilir. Biz de bu takımlardan biriyiz. Bizim de hedefimiz 25 puanı yakalayabilmek” dedi.

“BEŞİKTAŞ SAYGI DUYDUĞUMUZ BİR RAKİP” Arslan, Süper Lig’in 18’inci haftasında ağırlayacakları rakipleri Beşiktaş için de, “Beşiktaş her zaman saygı duyduğumuz bir takım. Onlar da takip ettiğimiz kadarıyla organizasyonda problemler yaşıyor. Beşiktaş her zaman gücünü sahaya yansıtabilecek çok önemli bir camia. Rakibimize gücü ölçüsünde saygı duymamız gerekiyor. Burak Yılmaz da hayırlı olsun. Karşılıklı verilmiş kararlar var. Formasını giymişti. Türk futbolu için önemli bir santrfor. Biz kim olursa olsun gerekli mücadeleyi göstereceğiz. Bizim takımımız da kazanma alışkanlığına girdi. Bunu Beşiktaş maçında da sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here